Nowości wydawnicze

You are currently viewing Nowości wydawnicze

 

      Długo byliśmy powstrzymywani przed podaniem Wam tej informacji, ale w końcu mamy zielone światło. Na rynku wydawniczym pojawiła się nowa pozycja o historii Junaka, Smyka i nie tylko.

Książka pt. „JUNAK SMYK szczecińskie motolegendy” autorstwa Jacka Ogrodniczaka, została wydana przez Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdnia Sztuki w Szczecinie.

Mieliśmy przyjemność poznać jej treść przed oficjalną premierą i muszę przyznać, że jesteśmy pod wielkim wrażeniem. Nie było do tej pory pozycji, która w tak wnikliwy sposób przedstawiłaby dzieje Junaka od jego narodzin do zakończenia produkcji. Przytoczone fakty mają odzwierciedlenie w licznych, odnalezionych dokumentach. Ponadto publikacja zawiera wiele nowych, nigdzie niepublikowanych zdjęć z czasów produkcji. Napisana jest w sposób przejrzysty i łatwy. Nie rzadko również humorystyczny.
Łącznie to blisko 370 stron „biblii” każdego junakowca.

Szczerze ją polecamy wszystkim miłośnikom i nie tylko.

Na pytanie gdzie ją nabyć – odpowiadamy – w Muzeum Zajezdnia w Szczecinie. Oficjalna premiera i spotkanie z autorem (gdzie będzie można zdobyć autograf z dedykacją) odbędzie się 24.10.2020 roku.

W normalnej sprzedaży będzie również w księgarniach na ternie Szczecina:

 -Sedina na ul. Wyzwolenia
– Zamkowa na pl. Żołnierza
– Kubryk Literacki w Starej Rzeźni na Łasztowni

 

Okładka książki

Dodaj komentarz