Sprostowanie do artykułu o Januszu Zygadlewiczu

You are currently viewing Sprostowanie do artykułu o Januszu Zygadlewiczu

Pragniemy poinformować, że w naszym artykule z dnia 13.04.2020 poświęconym Panu Januszowi Zygadlewiczowi wkradł się błąd.

Jedno z zamieszczonych zdjęć zamiast przedstawiać projekt samochodu Moskwicz opracowanego wspólnie przez Panów Olgierda Rutkowskiego i Janusza Zygadlewicza  przedstawiało projekt samochodu Wołga opracowanego wyłącznie przez Pana Olgierda Rutkowskiego. Za pomyłkę bardzo serdecznie przepraszamy. Informujemy jednocześnie, że ww. artykuł został już zaktualizowany.

Pragniemy nadmienić, że o błędzie poinformował nas właśnie Pan Olgierd Rutkowski. Pan Olgierd Rutkowski był pracownikiem Pracowni Wzornictwa Zakładów Artystyczno Badawczych ASP w Warszawie i oprócz opracowania modeli samochodów Moskwicz i Wołga jest również między innymi autorem projektu samochodu Warszawa oraz zrealizowanego w formie prototypu motocykla WSK Sarenka.

Dodatkowo może zainteresować miłośników motocykli taka ciekawostka, że Pan Olgierd zaprojektował znaczek do motocykla Osa który projektował inż. Krzysztof Meisner.

Olgierd Rutkowski przy modelach samochodu Moskwicz (po lewej) oraz Wołga (po prawej). Projekt samochodu Wołga opracowany został wyłącznie przez Olgierda Rutkowskiego.
Projekt samochodu Warszawa opracowany w 1958 roku przez Olgierda Rutkowskiego. Zdobył on I nagrodę w Konkursie Politechniki Warszawskiej.
Prototyp motocykla WSK Sarenka wraz z autorami: inż. Tadeusz Sieklucki i designerzy Olgierd Rutkowski i Emil Cieślar.

Dodaj komentarz