2024.05.13

W tym roku ilość zgłoszeń przerosła nasze oczekiwania i niestety ale musimy już zamknąć listę uczestników.

Tych co nie zdążyli zapraszamy za rok.

2024.05.31

Opracowaliśmy już trasę przejazdu do SECO oraz powrotną z krótkim zwiedzaniem wspomnianych już miejsc.

Cała trasa tam i z powrotem do wyświetlenia w mapach googola: w tym linku – wystarczy zachować link, kliknąć i podążać wskazaną ścieżką w kolejności jak oznaczono punkty.

Dla tych co nie korzystają z Gogola, mapy do pobrania w formacie gpx:
Trasa do Seco
Trasa powrotna do Agroturystyki Maya

Podgląd przejazdu:

2024.05.02

Ruszamy z rejestracją uczestników. W linkach poniżej do ściągnięcia karta zgłoszeniowa w wersji formularza PDF i edytowalnej DOC.

Rezerwacją hotelu i wyżywienia zajmujemy się my, wystarczy przesłać wypełnioną kartę na wskazany w niej adres mailowy (lub telefon).

Nie zakładamy by uczestnicy nie korzystali ze wspólnych posiłków (2 śniadania, obiad, biesiady), niemniej jeśli ktoś chce koniecznie zrezygnować z któregoś to prosimy o kontakt bezpośredni celem ustaleń indywidualnych. Podobnie jeśli ktoś chce wziąć udział tylko w określonej części spotkania (np. wspólna wycieczka z obiadem, sobotni wieczór itp).

Forma spotkania jest analogiczna jak w latach ubiegłych:

piątek  28.06
    – zakwaterowanie uczestników
sobota 29.06
     – wspólna wycieczka, wizyta w zakładzie …
     – spotkanie z gośćmi i krótka prelekcja
niedziela 30.06
      – powrót uczestników do domów

Przypominamy, że na Spotkanie przyjeżdżamy Junakiem SFM, inne fajne motocykle pozostawiamy w garażu. Jeśli nie mamy Junaka to dotrzeć do nas można dowolnym pojazdem czterokołowym.

Mapa:

2024.03.15

W tym roku bazą spotkania będzie ośrodek „Agroturystyka Maya”  zlokalizowany w malowniczej lubuskiej wsi Gorzyca, położonej nad rzeką Obrą, 6 km od Międzyrzecza.

Mamy zagwarantowany dostęp do miejsc noclegowych oraz pola biwakowego. O szczegółach będzie przy okazji udostępnienia kart zgłoszeniowych.

Nam teren ośrodka jak i okolica bardzo się spodobały, tak że myślimy, że i wam przypadnie do gustu.

Jeśli ktoś z Was myśli, że w tym roku znów będzie zwiedzanie jakiegoś muzeum to musimy rozczarować. W tym roku nie będzie nudy, będzie wycieczka do miejsca gdzie coś się konstruuje i produkuje, coś z prawdziwej stali i na wysokim poziomie technicznego zaawansowania.

Każdy kto wypełni krótką (30-to stronicową) ankietę dotyczącą bezpieczeństwa na terenie zakładu będzie mógł w tym wziąć udział 😀 

Będzie również i krótka wycieczka po okolicy. A okolica jest nader ciekawa i obfitująca w rożnego rodzaju zabytki. Mieliśmy już okazję zwiedzać w 2016 roku bunkry i podziemia MRU  teraz będzie można zobaczyć pozostałości po najstarszym Tesco (wybudowanym 5 lat przed Chrystusem) – żart z brodą, ale podjedziemy tam.

2024.01.05
Miło nam poinformować brać junaczą, że znamy już datę tegorocznego XV Spotkania Miłośników Junaka. Będzie to 28–30.06.2024 czyli tradycyjnie okolice końca czerwca i to jest jedyne co jest po staremu.

Już można planować urlop pod tą datę.

W tym roku będą nowe atrakcje (jakich świat nie widział) oraz nowe miejsce spotkania (oddalone od Grodziska Wielkopolskiego o ca 70 km na zachód, dokładnie gdzie już wkrótce).

Dalsze informacje podawać będziemy na bieżąco. Karty zgłoszeniowe, rezerwacje miejsc hotelowych, koszty itp. podamy najprawdopodobniej w okolicach kwietnia. 

I jak się wam podoba niewielki fragmencik nowego miejsca???